Jak si ulevit od příznaků alergie.

Alergie a její příznaky dokážou velmi znepříjemňovat život, ale s pomocí trpělivosti, zdravého životního stylu, medicíny a některých přírodních přípravků lze obtíže zmírnit.

I mírné projevy alergie na pyly dokážou znepříjemnit pobyt venku, na zahradě či na procházce a podobně. Pro pylové alergiky se doporučuje v pylové sezóně pobývat venku ideálně v čase těsně po dešti či přeháňce, kdy je vzduch vlhčí a pyly nejsou tolik rozptýlené v ovzduší. Stejně tak je dobré jít na procházku či si naplánovat pobyt venku brzy ráno, kdy je ještě rosa, nebo později večer, kdy nastává obecně čas vlhčího vzduchu. V těchto čase je také doporučeno vyvětrat místnosti, ve kterých se alergik zdržuje během dne.

Pokud musíte jít ven během dne, je na trhu široká řada pomůcek které dokáží pyly filtrovat – různé roušky či masky, ale pomůže i obyčejný šátek přes ústa a nos. Pyl se usazuje samozřejmě i na oblečení a na vlasech, je tedy dobré na to myslet a oblečení měst, a vlasy si ideálně po příchodu domů opláchnout.

Samotná alergická reakce je spjata s látkou zvanou histamin – a právě na tuto látku fungují nejčastější léky na alergii, antihistaminika. Po poradě s lékařem je lze užívat krátkodobě i dlouhodobě, a na trhu je nyní poměrně široká řad těchto přípravků, ze kterých si každý alergik může vybrat dle svých potřeb či preferencí. Pro zmírnění obtíží se také často doporučují nosní spreje a oční kapky, úlevu přináší i obyčejná voda s mořskou solí.

Příroda také nabízí účinou pomoc, velmi dobrá je například kopřiva – ideálně ve formě nálevu ze sušených či čerstvých kopřiv. Součástí lékárničky každého alergika by pak měl být a prostředek na rychlou úlevu při atace alergie – s výběrem určitě poradí každý lékárník či odborný lékař.